Katedra informačních technologií se podílí na projektu AGATA v rámci Erasmus+. Koordinuje Quality Management a IO3 (Intelectual Output 3): AGATA online course.
Obecně mají venkovské oblasti velký turistický potenciál, ale často jim chybí strategie a doplňkové plánování. Místní jídlo a víno může být určitě prostředkem propagace této oblasti. Pro každé území lze nalézt typické místní produkty: tradiční potravinářské výrobky a produkty biologicky rozmanité, místní vína, ručně vyráběné výrobky atd. Projekt AGATA si klade za cíl vytvořit soubor nástrojů na pomoc lidem z venkovských oblastí, lidem s rozhodovací pravomocí a podnikatelům nastartovat služby v rané fázi, která zahrnuje metodiku, nástroje pro rozhodování, výukové materiály a sadu pro strategické plánování. Cílem této sady je podpořit růst lokální agroturistické ekonomiky vytvořením komunity na podporu podnikatelů včetně kultivace prostředí, kde lze začínající startupy testovat, vytvářet a rozšiřovat.
Související specifické cíle jsou:
- Vytvořit síť místních aktérů, kteří mohou přispět k rozvoji regionu.
- Objevovat produkce spojené s územními zemědělskými povoláními zaměřenými na kvalitní zemědělství a propagovat typické plodiny, kterými jsou jídlo a víno, a tím získávat regionální značky.
- Přizpůsobit Centrum chuti lokálním profesím tak, že se budou aktivizovat specializace v oblasti zemědělství a cestovního ruchu, čím se pozdvihnou služby pro místní obyvatelstvo.
Projekt je financován z programu Erasmus+, č. projektu 2020-1-SK01-KA202-078207.
Web projektu
Stav projektu
Projekt byl zahájen 15. 12. 2020 a trvání je 24 měsíců.
Partneři
- New Edu, SK (koordinátor projektu)
- Stowarzyszenie ARID, PL
- Meridaunia, IT
- Börzsöny-Duna-Ipoly Vidékfejlesztési Egyesület, HU
- Občianske združenie Vidiecky parlament na Slovensku, SK